Бургас, Спорт

Националният ни отбор по подводен риболов стана девети на Световното първенство

0

Българският национален отбор по подводен риболов се класира на девето място на 29-тото Световно първенство по подводен риболов, което се проведе в Лима, Перу.

По този повод президентът на Българската федерация по подводни спортове Атанас Катрафилов подари на кмета Иван Алексиев плакет с изключителна благодарност и признателност за оказаната помощ и подкрепа на националния ни отбор по подводен риболов.

След третото място в отборното класиране на последния Евро-Африкански шампионат, момчетата имаха възможност да се докажат в абсолютно непознати води. Освен отборното девето място, поморийците Пламен и Антон Арабаджиеви се класираха съответно на 18-то и 24-то място в индивидуалното класиране сред 68 харпунджии.

За постиженията си, те бяха наградени от Община Поморие в категория „Поморийци зад граница” по време на церемонията по награждаването на 10-те най-добри спортисти за 2014 г.

Кметът Иван Алексиев честити успеха на отбора и пожела 2015 г. да бъде още по-добра.