Бургас, Общество

Градските автобуси ще возят безплатно в новогодишната нощ

0

„Бургасбус“ ЕООД уведомява своите клиенти, че във връзка с предстоящите празнични дни – 24, 25, 26, 27, 28, 31.12.2014, 01, 02, 03 и 04.01.2015 г.,

въвежда следните изменения в разписанията на линиите и касовите салони на Дружеството:

I. ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ

През дните на Коледните и Новогодишните празници линиите във вътрешноградския транспорт ще се обслужват по установените празнични разписания със следните изменения:

1. На 24.12.2014 г. (сряда) и на 31.12.2014 г. (сряда), последните курсове ще бъдат както следва:

– линия № 8: от Автогара „Запад“ – 20.10 ч.; от кв. „Г. Езерово“ – 20.45

– линия № 15: от Автогара „Юг“ – 22.00; от кв. „Сарафово“ – 22.00

– линия № 17: от Автогара „Запад“ – 21.20; от кв. Крайморие – 22.00

– линия № 25: от Автогара „Запад“  – 22.00 ч.; от от кв. „Д. Езерово“ – 21.55

– линия № 30: от Автогара „Запад“ – 21.40 ч.; от кв. „Банево“ – 20.35

– по останалите линии на гр. Бургас – 22.00 ч.

2. На 25.12.2014 г. (четвъртък) и 01.01.2015г. (четвъртък) първите курсове от град Бургас ще бъдат както следва:

– линия № 8: от Автогара „Запад“ – 7.00 ч.; от кв. „Горно езерово“  – 7.35 ч.

– линия № 15: от Автогара „Юг“ – 6.05 ч.; от кв. Сарафово“ – 6.05 ч.

– линия № 17: от Автогара „Запад“ – 6.00 ч.; от кв. „Крайморие“ 6.30 ч.

– линия № 25: от Автогара „Запад“  –  6.00 ч.; от кв. „Долно езерово“ през кв. “ Лозово“ – 6.00 ч.

– линия № 30: от Автогара „Запад“  – 6.00 ч.; от кв. „Банево“ – 6.00 ч.

– по останалите линии на гр. Бургас – 6.00 ч.

3. От 23.00 ч. на 31.12.2014 г. (сряда) до 03.00 ч. на 01.01.2015 г.(четвъртък) по линии № 12, 12а и 211 ще се движат автобуси на всеки кръгъл час. В тези курсове в автобусите ще се пътува безплатно.

4. От 23.00 ч. на 24.12.2014 г. до 02.00 ч. на 25.12.2014 г.  по линия № 2 гражданите ще могат да пътуват безплатно.

В новогодишната нощ по линии 1, 2 и 2А също ще се пътува без билетче. Графикът на движение на безплатните автобуси ще бъде както следва:

 

– линия 1      от Изгрев:              23.00; 00.00; 01.00; 02.00

от Меден рудник:    22.30; 23.30; 00.30; 01.30; 02.30

– линия 2      от Славейков:         23.00; 00.00; 01.00; 02.00

от Меден рудник:    22.30; 23.30; 00.30; 01.30; 02.30

– линия 2А    от Славейков          22.30; 23.30; 00.30; 01.30; 02.30;

от Меден рудник:    23.00; 00.00; 01.00; 02.00.

Трите линии ще пътуват през цялата нощ, до 8.00 ч. на първи януари.

II. МЕЖДУСЕЛИЩЕН ТРАНСПОРТ

Всички междуселищни линии през дните на Коледните и Новогодишни празници да се обслужват по установените празнични разписания със следните изменения:

1. На 24.12.2014 г. (сряда) и на 31.12.2014 г. (сряда) последните курсове ще бъдат както следва:

– № 61  Бургас – Рудник: от Автогара „Запад“ – 19.40 ч.; от Рудник – 19.00 ч.

– № 18 Бургас – Твърдица: от Автогара „Запад“ – 20.20 ч.; от Извор, през Твърдица – 19.55 ч.

2. На 25.12.2014 г. (четвъртък) и на  01.01.2015 г. (четвъртък), първите курсове от Бургас ще се изпълняват както следва:

от Автогара „Юг“:

– Бургас – Слънчев бряг – 6.50 ч.

– Бургас – Созопол – 7.00 ч.

от Автогара „Запад“:

– Бургас – Драганово – 7.10 ч.

– Бургас – Рудник – 7.20 ч.

– Бургас – Твърдица/Извор – 8.10 ч.

– Бургас – Изворище –  Брястовец – 8.30 ч.

– Бургас – Полски извор – 8.40 ч.

– Бургас – Българово – 9.40 ч.

3. На 25.12.2014 г. (четвъртък) и на  01.01.2015 г. (четвъртък) първия курс от:

– Твърдица (през Крайморие) – ще бъде в 7.10 ч.

– Рудник – ще бъде в 6.40 ч.

– Българово – ще бъде в 8.20 ч.

– Крушевец – ще бъде в 7.00 ч.

– Равна гора – ще бъде в 6.45 ч.

– Средец – ще бъде в 6.50 ч.

– Русокастро – ще бъде в 7.00 ч. 

ІІІ. КАСОВИ САЛОНИ И ПАВИЛИОНИ     

1. Транспортна къща на  27.12.2014 г. (събота) и 03.01.2015 г. (събота)  ще работи от 08.00 до 17.30 ч., а през останалите празнични дни ще почива.

2. Павилионите за продажба на абонаментни карти ще работят със следното работно време:

– Павилион „ЖП Гара“ – на 27.12.2014 г. и 03.01.2015 г. ще работи от 06:30 ч. до 19:00 ч., а през останалите празнични дни ще почива.

– Павилион „М. Рудник“ – на 24.12.2014 г. ще работи от 10:00 до 14:00 ч.; на 27 и 28.12.2014 г. и на 03 и 04.01.2015 г. ще работи от 06:30 до 19:00 ч., а през останалите празнични дни ще почива.

– Павилион „МБАЛ“ – на 24.12.2014 г. ще работи от 10:00 до 14:00 ч.; на 27 и 28.12.2014 г. и на 03 и 04.01.2015 г. ще работи от 06:30 до 19:00 ч., а през останалите празнични дни ще почива.

Павилион „Слънчев бряг“ – на 26.12.2014 г. и на 02.01.2015 г. ще работи с нормално работно време, а през останалите празнични дни ще почива.

3. Касите на Автогара „Юг“ и Автогара „Запад“ на 24, 25, 26 и 31.12.2014 г., и на 01 и 02.01.2015 г. ще работят от 8.00 до 18.00 ч., а през останалите празнични дни ще работят по установеното работно време

4. Гражданите, ползващи карти с общинско намаление с валидност, изтичаща през почивните дни 24, 25 и 26.12.2014 г. могат да си закупят карти на 22 и 23.12.2014 г., а тези с валидност изтичаща на 31.12.2014, 01 и 02.01.2015 могат да си закупят карти на 29 и 30.12.2014 г.

Напомняме на своите клиенти, че следните групи граждани: ученици, студенти редовно обучение, граждани над 65 г. и граждани над 70 г. могат да подновят картите си и на Автогари Юг и Запад, които работят без почивен ден.

5. За предстоящите празнични дни Дружеството предоставя възможност на своите клиенти да пътуват с промоционалната карта Празник в цялата градска мрежа през следните дни:

– на 24, 25, 26, 27 и 28.12.2014 г.

– на 31.12.2014, 01 и 02.01.2015 г.

– на 03 и 04.01.2015 г.


Напиши коментар

Вашата електронна поща няма да бъде публикувана . Задължителните полета са маркирани. *

Без монтаж

Глас Народен

Кой бургаски депутат работи най-много за интереса на бургазлии?

View Results

Зареждане ... Зареждане ...

Архив

Новини по e-mail

Абонирай се сега